Öğrenim yardımı başvuruları başladı

KALEM Farkıyla...

Öğrenim yardımı başvuruları başladı

Öğrenim yardımı başvuruları başladı

Çanakkale Belediyesi ihtiyaç sahibi öğrencilere İSTEK Okulları’nda karşılıksız öğrenim yardımı verecek.

Çanakkale Belediyesi, İstek Okullarıyla gerçekleştirdiği protokol neticesinde Çanakkale Merkezde ikamet eden ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız öğrenim yardımı için kontenjan sunuyor. Karşılıksız öğrenim yardımından yararlanmak için başvuru sahiplerinin taşıması gereken kriterler;Çanakkale merkezde ikamet şartı, spor, sanat ve yabancı dil alanında özel başarı belgeleridir. Çanakkale Belediyesi Sosyal Destek Hizmetler Müdürlüğü’ne gerçekleştirilecek başvurularda istenen evraklar ise şu şekilde; Başvuru dilekçesi, matbu başvuru formu, (kurumdan teslim edilecektir.) karne fotokopisi veya e-okul not çizelgesi, LGS sonuç belgesi (10 Temmuz 2020 tarihine kadar sürecek başvuru döneminde diğer tüm evrakların tamamlanması gerekli olup, yalnızca LGS sonuç belgesi sınav sonuçlarının açıklandığı gün teslim edilecektir.)spor, sanat ve yabancı dil alanında başarı belgeleri (Uluslararası, bölge veya il) Spor alanı için kayıtlı bulunduğu federasyondan onaylı lisans belgesi, sanat alanı için katıldığı yarışma, sergi, kurs v.b faaliyetlerin belgeleri, yabancı dil alanı için katıldığı kurs ve sınav belgeleri, 1 adet vesikalık fotoğraf, anne-baba maaş bordrosu (son 2 ay) 2020 – 2021 Eğitim Öğretim yılı için 22 Haziran 2020 Pazartesi günü başlayacak başvurular 10 Temmuz 2020 Cuma günü saat 17.30’da sona erecektir. İlgili kriterleri sağlayan ve tüm evraklarıyla başvurusunu tamamlayan adaylar, Çanakkale Belediyesi Sosyal Hizmet ve Yardım Yönetmeliğine bağlı kalınarak Sosyal Yardım Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirilecektir” ifadeleri kullanıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST