Öğretmenler Günü kutlandı

KALEM Farkıyla...

Öğretmenler Günü kutlandı

Öğretmenler Günü kutlandı

Çanakkale’de, 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen törenler ve etkinliklerle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Törene daire amirleri, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öte yandan Çanakkale’de ilçelerde ve beldelerde de 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle etkinlikler düzenlendi. Kepez’de düzenlenen törende ellerinde karanfillerle öğretmenlere saygı sunuldu. Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenlik ünvanının verildiği bu anlamlı günde, ulusları kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerindir diyen Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi bir ülkenin muasır medeniyetler düzeyine erişebilmesi; eğitim, öğretimin kaliteli ve bilimsel olarak güçlenmesi ile mümkündür. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimizle kutluyoruz” dedi.
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da öğretmenler gününü kutlayarak, “Öncelikle her daim devrim ve fikirlerinin izinde olduğumuz Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve minnetle anıyor, bu kıymetli mesleğe gönül ve emek veren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlayarak hepsine selamlarımı iletiyorum” dedi. Öğretmenler Günü dolayısıyla Atam Kreşlerini, Çocuk Kültür Evi’ni ziyaret eden Başkan Ülgür Gökhan, “Kreşlerimizin, Çocuk Kültür Evimizin minik sakinlerini eğiten, öğreten kıymetli öğretmenlerimizi ziyaret ettik. Belediyemizin çocuklarımıza verdiği güzel hizmetleri yeniden görmek, çocuklarla olmak çok keyifliydi” diye konuştu.
Öğretmenler Günü Bayramiç ilçesi ve Geyikli’de de kutlandı. Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu yaptığı açıklamada, “Beldemiz okullarında özveri ve sevgiyle görev yapan değerli öğretmenlerimizi ziyaret ettik. Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun gelecek nesillerimizi emanet ettiği tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun” diyerek çiçek takdim etti.
Mine Tarım

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST