‘Okul Geçidi Görevlisi Eğitimi’ verildi

KALEM Farkıyla...

‘Okul Geçidi Görevlisi Eğitimi’ verildi

‘Okul Geçidi Görevlisi Eğitimi’ verildi

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, Karayolları Trafik Kanunu ve trafik güvenliği eylem planı kapsamında 8 öğretmen, 49 öğrenci ve 6 velimize “Okul Geçidi Görevlisi Eğitimi” verildi.
Okul Geçidi Görevlisi olan öğrenciler geçtiğimiz gün düzenlenen uygulama eğitimi ve belge takdimi etkinliği, Vali İlhami Aktaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Tahsin Saruhan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ferhat Yılmaz, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Hasan Ergüven, Nedim Şahin ve Mehmet Rıza Ayaz, Turgut Reis Ortaokulu Müdürü Şule Yıldızoğlu, öğretmenler, öğrenciler, veliler, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Ekipleri ve İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Ekipleri’nin de katıldığı etkinlikte Turgut Reis Ortaokulu önünde bulunan yaya geçidinde uygulamalı eğitim gerçekleştirildi.
Eğitim sonrası Vali İlhami Aktai, “Okul Geçidi Görevlisi Eğitimi”ni başarı ile tamamlayan öğrencilere okul geçidi görevlisi belgelerini takdim etti. Vali İlhami Aktaş; belge sahibi öğrencilerimizden trafik kuralları konusunda aileleri ile arkadaşlarını bilgilendirmelerini ve uyarmalarını isteyerek, öğrencilere üstlenmiş oldukları görevlerinde başarılar diledi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST