Okullarda koronavirüs alarmı

KALEM Farkıyla...

Okullarda koronavirüs alarmı

Okullarda koronavirüs alarmı

Okulların yüz yüze eğitime geçmesinin ardından Çanakkale’de pek çok okulda ardı adına koronavirüs testi pozitif çıkan öğretmen ve öğrenci haberleri sıkça gelmeye başladı.

Ülke genelinde 21 Eylül’de kademeli olarak yüz yüze eğitimin başlamasının ardından diğer illerde olduğu gibi Çanakkale’deki okullarda da koronavirüs testi pozitif çıkan öğretmen ve öğrenci haberleri gelmeye devam ediyor. Merkezde Hüseyin Akif Terzioğlunda 2, Barbaros İlkokulunda ise 1 öğrencide koronavirüs tespit edilmesi sınıfların karantinaya alınmasına neden olmuştu. Bu haberin ardından bir diğer pozitif vaka haberi Cevatpaşa Ortaokulu’ndan geldi. İddiaya göre bir kız öğrencide çıkan koronavirüs nedeni ile sınıf karantinaya alındı.

BİGA’DAKİ OKULLARDA POZİTİF VAKALAR
Vaka sayısının artışa geçtiği ilçelerden biri olan Biga’da da Diyarbakırlı Ekrem Ergün Ortaokulu’nda yüz yüze eğitim veren bir öğretmenin testi pozitif çıktı. Yine Biga’da bulunan Tevfik Emin Başarır İlkokulunda bir öğrenci ve bir öğretmenin; Biga Sakarya İlkokulunda 1 öğretmen ve belediyenin kreşinde eğitim veren bir öğretmenin testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST