Ölçek, “Anlam veremedik”

KALEM Farkıyla...

Ölçek, “Anlam veremedik”

Ölçek, “Anlam veremedik”

Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek Mardin, Van ve Diyarbakır’da belediyelere kayyum atanmasına tepki gösteren Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül’ü eleştirdi. Ölçek, “Sayın Abdullah Gül ve Sayın Ahmet Davutoğlu’nun da bu kayyum atamalarına tepki göstermesine anlam veremedik” dedi.

Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek Mardin, Van ve Diyarbakır belediye başkanlarının görevden alınıp yerine kayyum atanmasına tepki gösteren Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül’ü eleştirdi. Ölçe yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Demokrasi, ait olduğu ülkenin bütünlüğü ve bağımsızlığı aleyhine kullanılmaya başlanırsa artık o ülkeye ait bir değer ve gerçek anlamıyla demokrasi olmaz. Buradaki konu üç belediye başkanını görevden almak ve demokrasi duyarlılığı olmadığını biliyoruz. Kayyum atanmasının hukuki ve demokratik altyapısı bellidir. Sayın Abdullah Gül ve Sayın Ahmet Davutoğlu’nun da bu kayyum atamalarına tepki göstermesine anlam veremedik. Yaklaşık bundan 3 yıl önce dönemin Başbakanıyken HDP’li Belediye Başkanlarına yönelik gerekli açıklamaları yapan Sayın Ahmet Davutoğlu bugün görevden alınan belediyeler için açıklama yapıyor. Aynı şekilde Cumhurbaşkanlığı görevinde bulunmuş Sayın Abdullah Gül de Davutoğlu’nun açıklamalarını desteklemiş. Bu zamana kadar sırtını terör örgütüne dayayanlar ve bu örgütle yol yürüyenler bizlere hiçbir zaman demokrasi dersi vermeye kalkmasınlar. Her zaman söylediğimizi bir kez daha yeniliyoruz. Ülkemiz bir hukuk devletidir ve hukuka uyulmadığı anda da ceza ile karşı karşıya kalırsınız. Bizler her zaman devletimiz ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST