Ölümü görüp sıtmaya razı olduk!

KALEM Farkıyla...

Ölümü görüp sıtmaya razı olduk!

Ölümü görüp sıtmaya razı olduk!

Önce ev, araba almak lüks oldu, sonra motosiklet, derken bisiklet… Şimdilerde ise taşınmaz ya da bir ulaşım aracı sahibi olmak şöyle dursun, pazar poşetini doldurmak bile marifet oldu. Ancak son birkaç haftadır ise ısınan havalarla birlikte tezgahlarda 3-5 TL’lik bir düşüş yaşanıyor. Ölümü gören vatandaş, sıtmaya razı geldiğinden olacak buna da “Yarabbi şükür!” diyor.

Ne ev ne araba… Türkiye’de yaşayan orta gelirli vatandaş, özellikle son bir yılda “dar” gelirli durumuna gerilirken, artık sıradan biri için herhangi bir mülk sahibi olmak, neredeyse imkansız! Dışarıda yemek yemekten, sinemaya gidip mağaza gezmekten feragat eden milyonlarca kişi, şimdilerde buzdolabını doldurmayı dahi başaramıyor. Zira sağlıklı ve dengeli beslenmek için yapılacak bir pazar alışverişi, maaşın tezgahta bırakılması anlamına geliyor. Hal artık öyle bir durum aldı ki, birkaç haftadır etiket fiyatlarında yaşanan 3-5 TL’lik düşüş dahi yüzleri güldürdü. Ölümü gören vatandaş sıtmaya razı geldiğinden olacak, 25 TL’den 20 TL’ye düşen domatese sevinir hale geldi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST