Önce avukatınıza danışın!

KALEM Farkıyla...

Önce avukatınıza danışın!

Önce avukatınıza danışın!

Çanakkale Barosu, vatandaşların trafik ya da iş kazalarından doğan ihtilaflarda mağduriyet yaşamaması ve haklarına doğru yoldan ulaşabilmesi amacıyla Çanakkale’nin çeşitli yerlerindeki billboard ve raketlerde, yasa dışı çalışan danışmanlık şirketlerine karşı halkı bilgilendirici ilanlar verdi.
İlanlarda, ülke geneline yayılan hasar danışmanlık şirketi adı altındaki bazı kurum ve kuruluşların trafik kazası, iş kazası ve başkaca haksız fiillerden kaynaklanan tazminat elde etme faaliyetlerine aracılık etmelerinin 1136 Sayılı Avukatlık Kanunu’na aykırı olduğu, bu eylemlerin cezai yaptırımının bulunduğu, avukatların tekelindeki bu işlemlerin yetkisiz kişilerce yapılmasından dolayı vatandaşların telafisi güç mağduriyetler yaşadığına dikkat çekildi.
Çanakkale Barosu, hasar danışmanlık şirketi adı altında mevzuata aykırı faaliyet gösteren ve haksız kazanç sağlamaya çalışan kurum ya da kuruluşlara, vatandaşların itibar etmemesi, öncelikle bu konularda tek yasal yetkili olan avukatlara danışmanlarını önerdi
Haber Merkezi

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST