“Öncelik vatandaşın canı değil” (Video)

KALEM Farkıyla...

“Öncelik vatandaşın canı değil” (Video)

“Öncelik vatandaşın canı değil” (Video)

Halk TV sunucusu, Gazeteci Emin Çapa da 1915 Çanakkale Köprüsü’nden ambulansın para vererek geçmesine programında tepki gösterdi. Çapa açıklamasında, “Kapitalizmde devletin birincil amacı sermayeyi korumaktır. Öncelik vatandaşın canı değil” dedi.

Gazeteci Emin Çapa geçtiğimiz gün Halk TV’de yayınlanan Dünyanın 1001 Hali isimli programında, 1915 Çanakkale Köprüsü’nden ambulansların da ücret dahilinde geçmesi konusuna değindi. Çanakkale’de bir vatandaşın gündeme getirdiği konuyu programında işleyen Çapa şunları söyledi, “Çanakkale’de bir yurttaş telefon ediyor CİMER’e. Diyor ki, ‘Ya hu hastalar söz konusu olduğunda, bir ambulans geleceği zaman saniyeler bile önemli. İnsanlar ölebilir. Niçin Çanakkale’den ambulans 8 dakikada geçebileceği köprü yerine feribot ile geliyor 35 dakikada?’ Bunun üzerine CİMER yanıt vermiş, ‘Günde 45 bin araç garantisi var. Ambulanslar da para ödüyorlar. Polis de geçerse para ödüyor’ Bunun üzerine Nasuh Mahruki aramış şirketi. ‘Evet’ demişler. ‘Ambulans da bir araç. Bizim sözleşmemiz öyle. Geçerken para ödeyecek’

AMBULANSI GEÇİRMİYOR, AMBULANS!
“Polis de geçse para ödeyecek. Tabii ki ödeyecek dostlar. Kapitalizm budur. Kapitalizmde devletin birincil amacı sermayeyi korumaktır. Adı üzerinde kapital. Onun için buna itiraz eder sol değerler. Birinci öncelik vatandaşın canı değil. Bakın ambulansı geçirmiyor, ambulans!”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST