Onlarca poşet çöp topladılar

KALEM Farkıyla...

Onlarca poşet çöp topladılar

Onlarca poşet çöp topladılar

Dünya Temizlik Günü’nde “Let’s Do It!” (Haydi Yapalım!) çevre temizliği farkındalık hareketi, 169 ülke ile eş zamanlı olarak Çanakkale’de de gerçekleştirildi.

Çanakkale’de, Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Dünya Temizlik Günü olan 21 Eylül’de birçok Sivil Toplum Kuruluşunun katılımıyla Kepez’de ve Barış Kordonu’nda çevre temizliği yapıldı. Cumartesi günü saat 10:00’da Barış Kordonu ve Kepez Kolin Otel önünde buluşan STK temsilcisi gönüllülerin bir kısmı Kepez’i, bir kısmı ise Barış Kordonu’nu temizledi. Kepez’de yapılan çevre temizliği, Cumhuriyet ve Hamidiye Mahallelerinde gerçekleşti. Temizlik çalışmaları yaklaşık 4 saat sürdü. Belediye tarafından dğaıtılan eldiven ve çöp poşetleriyle çevreyi temizleyen gönüllüler, onlarca poşet çöp topladı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST