Onur Ege’nin hayali gerçek oldu

KALEM Farkıyla...

Onur Ege’nin hayali gerçek oldu

Onur Ege’nin hayali gerçek oldu

ÇOMÜ Sosyal Gönüllüler Topluluğu’nun başlattığı “Onur Ege’ye Bir Oda” kampanyasında sona gelindi. Beşiktaş taraftarı olan Onur Ege’ye öğrenciler, tam da onun istediği gibi özel bir oda hazırladı.

Geçen yıldan bu yana beyin kanseri ile mücadele eden Onur Ege’nin hayali gerçek oldu. ÇOMÜ Sosyal Gönüllüler Topluluğu’nun başlattığı “Onur Ege’ye Bir Oda” kampanyası sona erdi. Öğrenciler tarafından oluşturulan oda, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Süha Özden, Ezine Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ve Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Giray Öğe ile öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Hicran Özlem Ilgın, Öğr. Gör. Mustafa İlker Gülcemal ve Öğr. Gör. Ceren Ulupınar tarafından aileye teslim edildi. Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, Onur Ege’ye odasının hayırlı olması temennisinde bulunarak Beşiktaş sevdalısı Onur Ege’ye hediye takdim etti. Ardından Ezine Uluköy İlköğretim Okulu ziyaret edilerek ÇOMÜ Sosyal Gönüllüler Topluluğunca hazırlanan “Okul Boyama” kampanyası hakkında bilgi verildi. Program Onur Ege için okutulan Mevlid-i Şerif ile misafirlere pilav ikram edilmesiyle tamamlandı.

30 BİN TL TOPLANDI
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ezine Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Hicran Özlem Ilgın ve öğrencileri koordinatörlüğünde, beyin kanseri ile mücadele eden Ezine Uluköylü Minik Onur Ege’ye tek isteği olan “oda” için Ezine Kaymakamlık makamının izniyle yaz ayında kampanya başlatılmıştı. 22 Haziran 2019 tarihinde başlatılan kampanyada sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen tanıtım çalışmaları ile Onur Ege’nin hayali olan odanın yapımı için gerekli olan 30 bin TL çok kısa süre içinde toplandı. Kampanya kapsamında sosyal medya üzerinden kampanyayı tanıtan çalışmalar gerçekleştiren öğrenciler ve destekçileri büyük bir özveriyle çalışmayı gerçekleştirdi ve Türkiye’nin dört bir yanından destek aldılar. Resmî hesapta toplanan miktar Ezine Kaymakamlığı’nın desteği ile Onur Ege’ye hayalindeki odanın yapılması için kullanılacak ve tedavi süresinde steril bir ortamda yaşaması için çaba sarf edilmesi hedeflendi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST