Ormana giriş yasağı 16 Eylül’e uzatıldı

KALEM Farkıyla...

Ormana giriş yasağı 16 Eylül’e uzatıldı

Ormana giriş yasağı 16 Eylül’e uzatıldı

Çanakkale Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 1-15 Eylül tarih aralığının orman yangınları açısından riskli bir dönem olduğu ifade edilerek, ormanlara giriş yasağının 16 Eylül’e kadar uzatıldığı ifade edildi.


Konuyla ilgili Çanakkale Valiliği tarafından yapılan açıklamada şöyle dendi: “Orman yangınları ile mücadele kapsamında İlimiz genelinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, 1-15 Eylül 2021 tarihlerinde orman yangınları açısından oldukça yüksek risk taşıyan (yüksek sıcaklık, aşırı rüzgar, düşük nem) meteorolojik şartlar oluşması beklendiğinden ormanlık alanlara görevliler dışında giriş yasağı 16 Eylül 2021’e kadar uzatılmıştır.”
“Vatandaşlarımızın; Orman yangınına ya da kırsal alan yangınına sebebiyet verebilecek her türlü piknik ateşi, anız, atık ve çöplük ateşi yakmamaları, Orman yangınlarına karşı gerekli hassasiyeti göstermeleri, ormanda ateş, duman ve şüpheli bir durum görüldüğünde ücretsiz 112 Acil Durum, 177 Alo Orman Yangın hatlarına ihbarda bulunmaları büyük önem taşımaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST