“Ortalık toz bulutu, eve giremiyoruz” (Video)

KALEM Farkıyla...

“Ortalık toz bulutu, eve giremiyoruz” (Video)

“Ortalık toz bulutu, eve giremiyoruz” (Video)

Cevatpaşa Mahallesi Albay Hakkı Burak Sokak’ta İŞKUR yanındaki yıkımı devam eden bina nedeniyle ortalık savaş alanına döndü.

Çanakkale’nin merkezinde keyfi ve kurallara riayet edilmeden yapılan yıkım, insan sağlığını tehdit eden toz, gürültü ve iş makinaları ile kapanan dar sokak vatandaşları bezdirdi.

Cevatpaşa Mahallesi Albay Hakkı Burak Sokak’ta Mahallede yaşayan vatandaşlar Kalem Gazetesi’ne yaptıkları açıklamada, “İŞKUR’un yanındaki bina yıkılıyor, ortalık toz bulutu. Tozların kalkmasını önlemek için tanker geliyor alanda sulama yapılıyor, ama etki etmediği gibi, sokak da kapanıyor. Evimize giremiyoruz. Çocuklar okula, biz çarşıya çıkamıyoruz. Zabıtayı arayıp, şikayetimizi bildiriyoruz, görevliler geliyor, yolu kapatan sulama tankerini kenara aldırıyor, zabıta gidince sulama tankeri tekrar yolu kapatıyor. Tozu solumak istemiyoruz, zaten toz ve gürültü yüzünden cam, kapı açamıyoruz” dediler.
Çanakkale genelinde yıkım ruhsatı alarak işlem yapan, keyfi davranarak çevreye zarar veren ve sonrasında eski İl Özel İdare Binası’nda olduğu gibi enkazı haftalarca bölgede kalan bir çalışma şeklinin bu yüzyılda sona ermesini isteyen vatandaşlar yetkilileri göreve davet etti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST