Özcan çalışamayan esnafa seslendi

KALEM Farkıyla...

Özcan çalışamayan esnafa seslendi

Özcan çalışamayan esnafa seslendi

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan kapanan ve çalışamaz durumda olan esnaflara yapılacak yardımlar hakkında duyuru yaptı.

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok farklı mesleği icraeden esnaflar çalışamaz durumda. Çalışamayan esnaflara devlet tarafından yardım kampanyası başlatıldı. Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan bu yardımlar hakkında Çanakkaleli esnafların, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nden bilgi alabileceğini, yardım edeceklerini duyurdu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Özcan; “Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının,Ekonomik istikrar kalkanı paketi,pandemi sosyal destek proğramı kapsamında işyerleri kapanan ve çalışamaz durumda olan esnaf ve sanatkarlarımız ile yanlarında çalışan işcilerin,E Devlet şifreleri ile Bakanlığın pandemi sosyal destek ön başvuru sistemine giriş yaparak,destek proğramından,şartları taşıyanların,1000 TL (Bin lira) yardımdan faydalanabilmeleri hususunda,birliğimize bağlı Mesleki odalarımıza gerekli bilgilendirmeler yapılmış olup üye Esnaf ve sanatkârlarımızın,kayıtlı bulundukları oda Başkanlıklarından detaylı bilgi almalarını rica ederim” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST