Palamut azalınca fiyatı 3’e katladı

KALEM Farkıyla...

Palamut azalınca fiyatı 3’e katladı

Geçtiğimiz aylarda balık tezgahlarında palamut bolluğu yaşanmış ve tane fiyatı 10 liraya kadar düşmüştü. Artık palamut yerini çinekopa bırakmaya hazırlanırken tane fiyatı 10 liradan 35 liraya kadar çıktı.

Çanakkale kent merkezinde yaşayanlar yılın her ayı balık tüketebiliyorlar. Balık tezgahlarında bu aylarda bolluk yaşanıyor. Bu yıl özellikle eylül ayında palamudun fiyatı 10 liraya kadar düşmüştü. Bu günlerde palamut azaldı ve fiyatı 35 liraya çıktı. Balıkçılar havaların soğumasının ardından palamudun yerini çinekopun alacağını söylüyor. Halkın en çok tükettiği balık olan sardalye ve hamsi ise fiyatlarında az değişiklik olsa da her zaman tezgahlardaki yerini koruyor. Bu aylarda tüketilecek balıklar hakkında bilgi veren Kemal Dinçer, havaların soğumasıyla birlikte, çinekop, tekir, istavrit ve hamsinin daha da bollaşacağını ve vatandaşların bol balık tüketebileceğini söyledi. Dinçer sözlerinin devamında, “Bu yıl palamudun bol olduğu bir yıl oldu bu da vatandaşların ve bizim yüzümüzü güldürdü. Bundan sonra da mevsimsel balık ve deniz ürünlerimizi tezgahlarımızda bulundurmaya çalışacağız” dedi.
Balıkhalinde bazı balık ve deniz ürünleri ise; hamsi 30, sardalye 20, karides 45, istavrit 30, palamut tane 35, tekir 60, çupra 45, somon 70, mezgit 50, levrek 50, çinekop 70 liradan satıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST