Pandemi onları da vurdu Günde 20 çiftten 5 çifte düştü

KALEM Farkıyla...

Pandemi onları da vurdu Günde 20 çiftten 5 çifte düştü

Pandemi onları da vurdu Günde 20 çiftten 5 çifte düştü

Pandemi sürecinde alınan önlemler ve kısıtlamalar sonucunda birçok meslek kolu olumsuz yönde etkilendi. Bazı iş yerlerinin kapanması ve sokağa çıkma kısıtlamalarının da olması dolayısıyla ayakkabı boyacılarının da işleri yarıdan fazla azaldı.
Kepez’de 20 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan Niyazi Demirkat daha önce günde 20 çift ayakkabı boyadığını ama son günlerde işlerinin çok azaldığını, günde ancak 5-6 çift ayakkabı boyayabildiğini söyledi. Demirkat, kahvehanelerin kapanmasının ardından işlerinin daha da azaldığını belirterek, “Ben 20 yıldır ayakkabı boyacılığı yapıyorum ve geçimimi böyle sağlıyorum. İşlerimin bu kadar azaldığını daha önce hiç yaşamadım. Pandemi önlemleri kapsamında kahvehaneler kapandı sokağa pek çıkan olmuyor bu da benim işlerimi olumsuz yönde etkiliyor. Daha önce 5 liradan günde 20 çift ayakkabı boyuyordum artık o günler eskide kaldı. Bugünlerde günde sadece 5-6 çift ayakkabı boyuyorum Durum böyle olunca geçinmekte de zorlanıyorum,” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST