Pandemi sürecindeki sıkıntıları aktardı

KALEM Farkıyla...

Pandemi sürecindeki sıkıntıları aktardı

Pandemi sürecindeki sıkıntıları aktardı

Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu ile Çanakkale oda ve borsaları değerlendirme toplantısına katılan ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu, pandemi sürecin yaşanan sıkıntıları aktardığını belirtti.

Çanakkale AK Parti Milletvekilleri Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu’nun yaptığı oda ve borsaları değerlendirme toplantısına katılan ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu toplantı ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Semizoğlu açıklamasında, “Devletimiz tarafından açıklanan ve sürekli olarak iyileştirilen Destek ve İstikrar Paketleri, Covid-19 salgını döneminde firmalarımıza bir nebze de olsa nefes alma şansı verdi. Kredi Garanti Fonu limitinin yükseltilmesi, borcu yoktur yazısı istenmemesi, kredi kullanımında sorun yaşayan birçok üyemize fayda sağladı. İşe Devam Kredisi, TOBB Nefes Kredisi ve İşe Devam Desteği Küçük İşletme Cansuyu Kredisi ile Oda ve Borsa üyelerine yönelik hazırlanan kredi paketlerini son derece yerinde buluyoruz. Toplantıya katılan Çanakkale Milletvekilleri Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Valiliği koordinasyonunda yürütülen çalışmalara destek veren Oda ve Borsa Başkanlarına gösterdikleri hassasiyet ve işbirliğinden dolayı teşekkür ettiler. Covid-19 salgın döneminde kendilerine iletilen talepleri hiç vakit geçirmeden ilgili kurumlara iletildiğini belirten Çanakkale Milletvekilleri, Çanakkale’nin her zaman olduğu gibi dayanışma ve işbirliğinde örnek gösterildiğini ifade ettiler. Sayın Vekillerimize Pandemi süresince üyelerimizin yaşadığı sıkıntıları ilettik. Zaten sürekli kendileriyle iletişim halindeyiz. Enerji maliyetlerinin yüksekliği özellikle bu dönemde YEKDEM maliyetlerinin artışı sanayiciye büyük yük getirdiğini ifade ettim. Mücbir sebep kapsamının genişletilmesi, sicil affı konularını da tekrar dile getirdik. Kendilerine destekleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST