“Para talep edenlere itibar etmeyin”

KALEM Farkıyla...

“Para talep edenlere itibar etmeyin”

“Para talep edenlere itibar etmeyin”

Çanakkale Altı Nokta Körler Derneği Genel Sekreteri Gülabi Vergili son zamanlarda kendilerinin İzmir’den gelip engelliler yararına tiyatro oyunu oynayacaklarını söyleyip para talep eden kimselere itibar etmemeleri gerektiği söyledi.

Çanakkale Altı Nokta Körler Derneği Genel Sekreteri Gülabi Vergili, son zamanlarda Çanakkale’deki vatandaşları engelliler yararına tiyatro oyunu yapacaklarını söyleyip, insanların duygularını sömüren kişilere itibar etmemeleri konusunda uyarılarda bulundu. Vergili açıklamasında, “Beni aradılar. İzmir’den geldiklerini söylediler. Çanakkale’de engelliler yararına tiyatro yapacaklarını belirttiler. Ben de bunun aslı olmadığını söyledim. Çanakkale’deki derneklerle hiçbir bağlantılarının olmadığını belirttim. İnsanların iyi niyetini suiistimal ediyorlar. Dernek de değiller. ‘Biz bunu özel yapıyoruz’ diyorlar. Benim numaramı nereden bulduklarını da bilmiyorum. İsmimi de söylediler. Benim bazı yakınlarımı da aramışlar. Dernekte yönetici olduğunu falan da bilmiyorlar sanırım. Telefonda tartışma yaşadık. Engelliler ile alakalı bir durum olsa haberimiz olur. Bu şekilde para koparmaya çalışan kişilere karşı insanların dikkatli olması gerekiyor” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST