Parka sulama sitemi kurulacak

KALEM Farkıyla...

Parka sulama sitemi kurulacak

Parka sulama sitemi kurulacak

Esenler Mahallesi’nde 21 Temmuz 2020 tarihinde, Geleneksel Çanakkale Seramiği Ustası İsmail Bütün’ün adının verildiği, İsmail Bütün Seramik Parkının açılışı yapılmıştı. Bugünlerde parkta; sulama, aydınlatma ve çevre düzenlemesi için hummalı bir çalışma yürütülüyor.
Cumhurbaşkanlığı tarafından Yaşayan İnsan Hazinesi ödülüne layık görülen Çanakkale seramiğinin son temsilcisi İsmail Bütün’ün adının verildiği parkın geçtiğimiz yılın temmuz ayında açılışı yapılmıştı. Bu günlerde park içinde hummalı bir çalışma yürütülüyor. Park içinde bulunan bazı seramik eserleri zarar görmemesi için kaldırıldı. Çalışmalar kapsamında İsmail Bütün Seramik Parkında altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmaları yapılacak. Otomatik sulama ve aydınlatma sistemi kurulacak ve park daha estetik ve güzel görünüme kavuşacak.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST