Parklar adıyla buluştu

KALEM Farkıyla...

Parklar adıyla buluştu

Parklar adıyla buluştu

Hayrettin Karaca’nın adı verilen Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkı ve kardeş kent Tapolca’nın adı verilen Tapolca Parkı’nın açılış törenleri Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Çanakkale Belediyesi ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın katkısıyla Kardeş Kent olan Tapolca’nın adı Barış Sokak’ta bulunan parka verdi. Macaristan’da bulunan Tapolca kentinin Belediye Başkanı Dobo Zoltan’ın katılımıyla parkın adı değiştirildi. Daha sonra Çanakkale Belediyesi Heyeti ve Tapolca Belediye Heyetinin katılımı ile fidan dikimi gerçekleşti. Bu etkinliğin ölümsüzleşmesi adına Belediye Başkanları Ülgür Gökhan ile Dobo Zoltan birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi. Başkan Gökhan, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda “Kardeş kentimiz Tapolca’nın adını verdiğimiz parkımızın açılışını gerçekleştirdik. Güzel bir kent için; doğaya, yeşil alanlara ve dolayısıyla siz değerli kentlilerimizin sağlığına yatırım yapmaya devam edeceğiz. Diktiğimiz zeytin fidanları gibi dostluğumuz da daim olsun” dedi.
Öte yandan Toprak Dede Hayrettin Karaca’nın adı da Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkına verildi. Başkan Gökhan, parkın açılışından sonra yaptığı paylaşımda “Hayatını doğaya adayan nam-ı diğer Toprak Dedemizin adını geçtiğimiz yıl açtığımız parkta yaşatacağız. Hayrettin Karaca Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkımız adıyla yaşasın” dedi.
Haber Merkezi

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST