Partinin güçlü ismi Bülent Turan konuştu: ‘Altını çiziyorum, elinde bilgi, belge olan savcıya versin’

KALEM Farkıyla...

Partinin güçlü ismi Bülent Turan konuştu: ‘Altını çiziyorum, elinde bilgi, belge olan savcıya versin’

Partinin güçlü ismi Bülent Turan konuştu: ‘Altını çiziyorum, elinde bilgi, belge olan savcıya versin’

Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, geçmişte yaptığı gibi sahneye çıktı ve “kimin elinde ne belge bilgi varsa savcılığa versin” dedi. Turan’ın bu açıklamasını siyasi kulisler İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya uyarı olarak okudu.

Ak Partinin güçlü ismi Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan geçmişte pek çok ismi eleştirdi, üzerine vazife olmayan işlere burnunu sokanlara ayar verdi. Bunlar arasında eski Enerji Bakanı Berat Albayrak’ı da Twitter hesabından eleştirmişti.

Pek çok isme ayar veren, partinin güçlü ismi ve Erdoğan ailesinin en yakınlarından biri olarak anılan Bülent Turan geçtiğimiz aylarda Ayasofya Baş İmamı Mehmet Boynukalın’ı da uyarmıştı. Bu uyarının ardından Boynukalın’ın bileti kesilmişti.

“Kimin elinde belge varsa…”

Birkaç gün önce bir basın toplantısı yapan Bülent Turan’ın, “biz meclisimizi mafya liderlerinin, Twitter köşelerinin, kahvehane ağzının gündemiyle değerlendirmeyiz” dedikten sonra kullandığı şu ifadeler İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik olarak algılandı:

“Toplumun tüm dertleri bizim derdimiz. Yanlış yapan, hatalı davranan hele ki; bizim partimizde varsa bunu ayıklamak temizlemek bizim görevimiz. Kimin elinde ne bilgi belge varsa versinler. Biz bir yanlışın kapatılmasını isteyen insanlar değiliz. Biz temiz ve ahlaklı siyaseti başından beri kurgulayan insanlarız. Hukukun gereği neyse onu yapmak durumundayız. 10 bin dolar veya başka bir şey. Altını çiziyorum kimin elinde ne belge varsa, bilgi varsa savcıya vermesi gerekir. Meclisin bu tarz gündemlerden kurtulmalıdır. Bunlar bizi, meclisi yoran şeylerdir.”

Muhalefete de eleştiri getiren Turan “Geçmişte FETÖ söyledi bunlar izletti, şimdi de Sedat Peker söylesin onlar izletsin. Muhalefet toplumun derdinin merkezi olmalı; dedikodunu, iftiranın merkezi değil. Mafya lideri ağzıyla iş yapsaydık, muhalefete yönelik eski iddialar için de araştırma komisyonu kurmamız gerekirdi. Bırakın yargı işini yapsın” dedi.

“Bizimle koşamayan…”

Öte yandan Çanakkale İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı, sağlık çalışanlarının şikayetleri ve pandemi dönemindeki başarısız yönetimi nedeniyle bardak taşınca görevden alındı.  Bu operasyonu da yapan yine aynı isim; Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan… Turan, daha önceki açıklamalarında “Bizimle birlikte koşamayan, bizim hızımıza ayak uyduramayanla işimiz olmaz. Biz bütün bürokratlarımızla hizmet için koşmalıyız. Milletimiz biz koşalım, üretelim, sorunları çözelim diye bizi seçti. Layık olmak boynumuzun borcudur” demişti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST