Pera Seramik devrediliyor

KALEM Farkıyla...

Pera Seramik devrediliyor

Pera Seramik devrediliyor

Dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan seramik fabrikasının iflas ettiği ve devredileceği öğrenildi.

1967 yılından beri Çan’ın Etili Köyü’nde duvar karosu üretimi gerçekleştiren Pera Seramik, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik buhrandan dolayı iflas ettiği ileri sürüldü. Firmanın, elektrik idaresine olan yüklü borcu nedeniyle geçtiğimiz gün sabah saatlerinde fabrikanın elektrikleri kesildi. Vardiyada olan işçilerin de işyerini terk etmesiyle fabrika tamamen boşaltılarak üretim durduruldu. Uzun süredir mali kriz içinde olduğu ileri sürülen fabrika yönetiminin, piyasaya olan borçlarını ödeyemediği gibi yaklaşık 3 aydır 125 dolayında ki işçisinin de maaşlarını alamadığı iddia edildi. Firma yetkililerinin daha önce konkordato için müracaatta bulunduğu iddia edilirken, firmanın başka bir seramik devine devredileceği edinilen bilgiler arasında.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST