Perinçek, “Bu deprem öncü olabilir!”

KALEM Farkıyla...

Perinçek, “Bu deprem öncü olabilir!”

Perinçek, “Bu deprem öncü olabilir!”

Emekli Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Doğan Perinçek İzmir’in Seferihisar İlçesi’nde meydana gelen ve Çanakkale merkezde de yoğun olarak hissedilen deprem ile ilgili açıklamalarda bulundu. Perinçek uyarılarını yineleyerek, “Özellikle Çanakkale, Çan, Biga, Bayramiç için uyanıyorum. Bu deprem öncü olabilir” ifadelerini kullandı.
Emekli Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Doğan Perinçek İzmir’İn Seferihisar İlçesi’nde olan ve Çanakkale başta olmak üzere; İzmir, İstanbul, Bursa ve Denizli’den de yoğun olarak hissedilen deprem ile ilgili açıklamalarda bulundu. Perinçek açıklamasında, “Çanakkale halkına uyarımdır. Özellikle Çanakkale, Çan, Biga, Bayramiç için uyanıyorum. Bu deprem öncü olabilir. Güvenilirliği olmayan binalardan uzak durunuz. Deprem Seferihisar ve İzmir güneyinde 6.6 ya da 6.8 büyüklükte. Bu depremin ana şok olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra çok sayıda artçı deprem olacaktır. Hasarlı evlerden uzak durulması önerilmektedir” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST