Pınar Bilir aday adaylığını açıkladı

KALEM Farkıyla...

Pınar Bilir aday adaylığını açıkladı

Pınar Bilir aday adaylığını açıkladı

İDA Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Bilir Akkuş il genel meclis üyeliğine aday adayı olduğunu açıkladı.

Pınar Bilir Akkuş il genel meclis üyeliğine aday adaylığını dün CHP parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı. İDA Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Akkuş aday adaylık açıklamasında şunları söyledi, “Bugüne dek İl Genel Meclisi’nde hiçbir kadın üyenin yer almadı. Kadınların bulunmadığı hiçbir kurumda, örgütte başarının olmayacağını söylemek istiyorum. Bu nedenle il genel meclis üyeliğine hem kadınları temsil etmek hem de Çanakkale’ye hizmet etmek amacıyla aday adayı oldum. Çanakkale’de yaşanmakta olan ‘vahşi doğa katliamlarına’ yönelik yürütülen mücadeleye ortak oldum. Bu mücadele sadece çevre mücadelesi değil aynı zamanda yaşam savunmasıdır. Yine bu mücadele içerisinde istekleri dışında sırf geçim kaygısıyla yer alan işçilerin özellikle de kadın işçilerin çok zor şartlarda çalıştıklarını gördüm. Emek sömürüsünün canlı şahidiyim. Ormanda çalışanlar dışında şehirde çalışan kadınlarında emeklerinin sömürüldüğünü biliyorum. Tüm yaşamım boyunca bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada emeğe ve doğaya saygılı olacağım. Emek ve doğa mücadelesinde üzerime düşenin fazlasını yapmaya çalışacağım” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST