“Piyasalara canlılık getirmesini diliyorum”

KALEM Farkıyla...

“Piyasalara canlılık getirmesini diliyorum”

“Piyasalara canlılık getirmesini diliyorum”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, geçtiğiniz gün açıklanan 2022 yılı asgari ücretiyle alakalı bir mesaj yayınlayarak, verilen desteklerin piyasalara canlılık getirmesi dileklerini iletti.
Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 2022 asgari ücret ve işverene verilen desteklerle alakalı bir mesaj yayınlayan ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan 2022 yılı asgari ücret rakamının işçiye, işverene ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Her işveren çalışanı mutlu olsun, yüzü gülsün ister. Çalışanlara enflasyon oranı üzerinde bir zam yapılması, işletmelerin de sürdürülebilirliğinin sağlanması için asgari ücretin üzerindeki yükün hafifletilerek maliyetlerin düşürülmesi suretiyle her iki tarafın mutlu olması yönündeki beklentimizi iletmiş idik. İşçi olmadan işveren, işveren olmadan işçi olmaz. Her ikisi de ayrılmaz bir bütündür ve aynı gemidedir. Çalışana yüzde elli oranında zam yapılarak 4.250,00 TL olan belirlenen yeni asgari ücretin gelir ve damga vergisinin kaldırılmış hali ile işverene maliyeti 5.879,70 TL olmuştur. Zor günlerden çıkışımızın tek reçetesi üretim ve ihracattır, yerli ve milli olmaktır. Bunu tam manasıyla sağladığımızda çalışan da işveren de emeklerinin karşılığını alarak daha mutlu olacaktır. Verilen desteğin tüm çalışanlara yansımasını ve piyasalara canlılık getirmesini diliyorum.” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST