PKK üyesi Bayramiç’te yakalandı

KALEM Farkıyla...

PKK üyesi Bayramiç’te yakalandı

PKK üyesi Bayramiç’te yakalandı

Kırmızı bültenle aranan PKK/KCK terör örgütü üyesi M.C.C. Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’nde yakalandı.

M.C.C isimli kırmızı bültenle aranan PKK/KCK üyesi, Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’nde yakalandı. Konu ile ilgili emniyetten yapılan bilgilendirmede şu ifadeler kullanıldı, “İlimizce yasadışı PKK/KCK Terör Örgütünün Eylem ve Faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yürütülen çalışmalarda, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Şube Müdürlüğüne 20.06.2022 tarihinde gönderilen e-posta ihbarında özetle; “ M.C.S isimli şahıs Kandil’e PKK’lı teröristlerin yanına gidip geliyor. Orada örgüt yöneticileri ile görüşmeler yapıyor, Kandil’de teröristlerle çektirdiği fotoğrafları emniyet güçlerimizle paylaşmak istiyorum” şeklindeki ihbarda bulunulduğu, Bahse konu ihbar ile ilgili yapılan çalışmalarda, yasadışı PKK/KCK terör örgütü faaliyetleri nedeniyle kırmızı bültenle aranan şahıslar ile ihbarda adı geçen M.C.C isimli şahsın kırsal alanda çekildiği anlaşılan, birden çok fotoğraf karelerinde, silahlı olarak birlikte yer aldıklarının tespit edilmesi üzerine, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İstihbarat ve TEM Şube Ekiplerince Çanakkale ili Bayramiç ilçesinde 25.06.2022 günü gerçekleştirilen operasyon sonucu, M.C.C isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyale el konulmuştur”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST