Prof. Dr. Şener’den korkutan kehanet:“Olacakları şimdiden söyleyeyim…”

KALEM Farkıyla...

Prof. Dr. Şener’den korkutan kehanet:“Olacakları şimdiden söyleyeyim…”

Prof. Dr. Şener’den korkutan kehanet:“Olacakları şimdiden söyleyeyim…”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, Çanakkale’de önlenemez şekilde artan koronavirüs vakalarıyla ilgili korkutucu bir öngörüde bulundu. “Vaka artış hızında ülke genelinde zirveye doğru ilerleyen şehri daha da kötü günler beklediğini ifade eden Prof. Dr. Şener, “Olacakları şimdiden söyleyeyim…” diye söze başladı ve korkutan kehanetlerde bulundu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, Çanakkale’de önlenemez şekilde artan Covid-19 vakalarıyla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

“ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKACAK!”
Çanakkale’de halkın, virüsün seyrine dair bilgi alabildiği neredeyse tek kaynak olan Şener, durumun vahametini gözler önüne sererek bizleri daha da kötü günlerin beklediğini söyledi. Şener, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Çanakkale için şimdiden olacakları söyleyeyim; Hastane ve özellikle yoğun bakım yatağı sıkıntısı çıkacaktır. Yatak doluluk oranlarına, aldanmayın iş gücü olmadan yatak işe yaramaz ve bu hastalar çok yakın takibi gerekenler… Acil servisler yoğundu; daha da artacak… Sadece korona değil diğer hastalarda da yığılmalar olacak. Sağlık çalışanları zaten çok uzun zamandır fazla mesaide… Daha da artacak ve bu defa geçen yıla göre inanılmaz yüksek. Ve herkes yine bildiğini yapacak! Yazık… Ateş düştüğü yeri yakacak!” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST