Provokasyon mu, yanlış anlaşılma mı?

KALEM Farkıyla...

Provokasyon mu, yanlış anlaşılma mı?

Provokasyon mu, yanlış anlaşılma mı?

Geçtiğimiz gün Kadın Kurultayı kapsamında Çanakkale’ye gelen CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kendisi ve partililerine bir şahıs tarafından saldırı girişiminde bulunulduğunu iddia etti. Nazlıaka, “Adam aracını üstüne sürerek partililerimizi ezmeye çalıştı” beyanında bulunarak söz konusu kişiden şikayetçi olurken Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü ise olayın meydana geliş şeklini yalanladı. Öte yandan bazı kaynaklarda şahsın CHP’li olduğu ve yaşananların bir “yanlış anlaşılma” olduğu iddia edildi.

Kadın Kurultayı kapsamında Çanakkale’ye gelen CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kendisi ve partililerine bir kişi tarafından saldırı yapıldığını iddia etti. Nazlıaka, bir şahsın aracını üstlerini sürdüğünü belirterek konuyu emniyete intikal ettirdi.

“GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

Yaşananların ardından Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü, şöyle bir paylaşımda bulundu:  “Bazı basın yayın organlarında ‘CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’ya Çirkin Saldırı’ başlıklı haberler yayınlanmaktadır. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamakta olup Sayın Aylin Nazlıaka’nın araçta olmadığı bir anda 02.09.2021 günü 02.00 sıralarında otobüs şoförü ile bir sürücü arasında sözlü bir münakaşa olduğu iddia edilmekte olup, konu ile ilgili Cumhuriyet Savcısının talimatları çerçevesinde adli tahkikata başlanılmıştır.”

“PROVAKASYONLARIN SONUCU OLAN BİR SALDIRI”

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural’sa sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: “Partimizin “ Yaşam Hak” çalışması örgütlenmesinin tanıtımı için Çanakkale’mizde bulunan Kadın Kollarımızın Genel Başkanı Sayın Aylin Nazlıaka şahsında partimize ve kadın hareketimize yapılan saldırıyı kınıyoruz. Tek adam rejiminin partimize ve kadın hareketine yönelik provokasyonlarının sonucu olan bu saldırı bizi yolumuzdan alıkoyamaz. Taliban güzellemesi yapanlara Cumhuriyet ve Laiklik düşmanlarına karşı eşitlik, özgürlük ve kardeşlik mücadelemiz başta kadın hareketi olmak üzere partimizle gelecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Her türlü saldırıya ve provokasyona karşı güzel günler göreceğiz, güneşli günler…”

“BEN DE CHP’LİYİM”

Öte yandan bazı haber kaynakları ise yaşanan olayın “bir yanlış anlaşılma” olduğunu iddia etti. Söz konusu kişinin, CHP’nin aracını tur aracı zannettiği ve aracın şoförüne acele etmesi için uyarıda bulunduğu ve ardından eve gittiği ifade edildi. Buna göre şahsın kendisi de CHP’li olmakla birlikte yaşanan bir provokasyon değil, sadece bir yanlış anlaşılma…

Sürecin ilerleyen zamanlarda netlik kazanması bekleniyor.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST