Rahim kanseri hastası, kapalı yöntem ameliyatla sağlığına kavuştu

KALEM Farkıyla...

Rahim kanseri hastası, kapalı yöntem ameliyatla sağlığına kavuştu

Rahim kanseri hastası, kapalı yöntem ameliyatla sağlığına kavuştu

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde Jinekolojik Onkoloji Cerrah Op. Dr. Merve Baktıroğlu tarafından rahim kanseri tanısı ile kapalı yöntemle ameliyat edilen hasta, sağlığına kavuştu.
Geçtiğimiz aylarda Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde göreve başlayan Jinekolojik Onkoloji Cerrah Op. Dr. Merve Baktıroğlu tarafından rahim kanseri tanısı konulan hastaya kapalı yöntemle cerrahi evreleme ameliyatı yapıldı. İlgili açıklamada laporoskopik olarak yapılan ameliyatta; rahim, yumurtalıklar, karın zarı parçası, pelvik lenf bezleri alınması ve karın içi sıvı örneklemesi de yapıldığı ifade edildi. Operasyondan 2 gün sonra sağlığına kavuşarak taburcu edilen hasta ise kontrole geldiğinde de hiçbir şikayeti olmadığını ve sağlığına kavuştuğunu söyledi.
Konuyla ilgili Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nden yapılan açıklamada, rahim kanserinden kapalı ameliyat ile kurtulmanın mümkün olduğu ifade edilerek, “Kadınlarda en sık görülen kanserlerin ilk sıralarında yer alan rahim kanseri erken dönemde tespit edilebilen bir hastalıktır. Tedaviye erken dönemde başlandığında ise hasta eski sağlığına kavuşabiliyor. Kanama şikayeti nedeniyle Jinekolojik Onkoloji cerrahi Polikliniğimize yönlendirilen 46 yaşındaki bayan hasta kapalı yöntemle opere edilerek kısa süre içerisinde sağlığına kavuştu” dendi.

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST