Ramazan ayı tedbirleri açıklandı

KALEM Farkıyla...

Ramazan ayı tedbirleri açıklandı

Ramazan ayı tedbirleri açıklandı

İl Hıfzısıhha Kurulu Ramazan ayı sürecinde aldığı bazı önlemleri duyurdu.

İl Hıfzısıhha Kurulu Ramazan ayında alınacak önlemler ve dikkat edilmesi gereken hususları açıkladı. Alınan kararlara göre; her türlü etkinlik ve iftar çadırları kurulmayacak. Vatandaşların ise evlerinde iftar veya sahurda misafir ağırlamaması konusunda dikkatli olmaları gerektiği belirtildi. Teravih namazları evde kılınacak. Pide ve ekmek satışları iftar saatinden 1 saat önce bitirilmiş olacak. Ramazan ayı nedeni ile türbelere ziyaretlerin çok olacağı göz önüne alınarak mesafe kuralları dikkate alınarak gerekli önlemler alınacak. Mezarlık ziyaretleri kontrollü bir şekilde yapılacak. Her AVM’in içinde bulunacak müşteri sayısı her 10 metre kare için 1 kişi, semt pazarı için de her 10 metre kare için 1 kişi olacak şekilde işletilecek. Fahiş fiyat yapan işletmelere denetimler artırılacak.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST