Ramazan Işıldak,“Donkişotluk yapmayı bırakın”

KALEM Farkıyla...

Ramazan Işıldak,“Donkişotluk yapmayı bırakın”

Ramazan Işıldak,“Donkişotluk yapmayı bırakın”

Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı ve Fevzipaşa Muhtarı Hacı Ramazan Işıldak AK Parti’den daha önce istifa ettiğini ancak bazı basın organlarında partiden ihracının talep edildiği haberlerine tepki göstererek, “Donkişotluk yapmayı bırakın” dedi.

Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı ve Fevzipaşa Muhtarı Hacı Ramazan Işıldak basında hakkında çıkan haberlere tepki gösterdi. AK Parti’den çok önceden istifa eden Hacı Ramazan Işıldak, Romanlar olarak CHP’yi destekleyeceklerini açıklamıştı, ancak geçtiğimiz gün bazı basın organlarında AK Partiden ihraç talebi ile disiplinle sevk edildiği haberleri ile güne başladığın belirtti. Işıldak açıklamasında şunları söyledi “Güne daha evvel istifa etmiş olduğum siyasi partinin beni kesin ihraç talebiyle disipline sevk etmesi haberi ile başladım. Romanların sorunlarının çözülme arzusunun olmadığı, ülkemizin ekonomik, sosyal ve siyasal gidişatının iyi yere doğru gitmediği, ülkemizin kurucu değerlerinin, ısrarla görmezden gelinmesi neticesinde, gerek şahsım, gerekse Genel başkanı olduğum, Roman dernekleri konfederasyonu olarak Cumhuriyet Halk Partisini destekleme kararı aldık. Bu kararın hemen akabinde, AK Parti’nin, daha evvel istifa ettiğim halde, kesin ihraç kararı şeklinde servis edilen haberini maksatlı ve bir o kadar mesaj içerikli buluyorum”

NE KADAR DOĞRU YAPTIĞIMI ANLADIM
Işıldak açıklamasının devamında ise, “Haberi okur okumaz istifa ederek ve CHP’nin desteklenmesi kararını almakla ne kadar doğru yaptığımı ve hatta geç bile kaldığımı anladım. Kendisinden olmayana hemen savaş açan ve kutuplaştırarak ötekileştiren, halka ve halkın temsilcilerine savaş açan zihniyeti yel değirmenlerine savaş açan Donkişot’a benzetmemek elde değil. Bırakın Donkişot’luk yapmayı, halka hizmet edin” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST