Rekora doymuyor

KALEM Farkıyla...

Rekora doymuyor

Rekora doymuyor

Bayramiç ilçesi Türkmenli Köyü’nden polis memuru Ayhan Işık’ın kızı Beyza Işık (9) yüzmede rekora doymuyor.
Üç yıl önce yüzmeye başlayan Beyza Işık, toplamda 35 değişik dallarda yarışlara katıldı ve 35 yarışın 34’ünde birinci, bir kez de ikinci oldu. Başarılı sporcu Beyza Işık, 27-28 Ekim Tarihler arasında yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yüzme müsabakalarında; Beşiktaş Kapalıçarşı Yüzme Kulübü sporcusu olarak İstanbul, Tekirdağ, Çorlu, ve Edirne Kulüplerininde yer aldığı 17 Yüzme Kulübü ve 400 sporcunun katıldığı yarışlarda kendi yaş grubunda 100 mt sırtüstü, 50 mt serbest, 200 mt serbest, 50 mt serbest, 100 mt kurbağalama, 200 mt sırt, 50 mt kurbağalama, 400 mt serbest, 100 mt serbest, 50 mt kelebek ve 200 mt karışık yüzme dallarında iki günde toplam 11 yarışa katılıp, tüm yarışları iyi derecelerle birinci olarak tamamladı. Beyza Işık katıldığı yarışlara ve derecelerine bakıldığına bir ilke imza attı. Beşiktaş Kapalı Çarşı Yüzme Kulübü sporcusu Beyza Işık, Başarılarında en büyük mimarı olan Hocası Samet Çağlayan, Kulübün Koordinatörü, Uğur Çelikbilek ve diğer hocalarına teşekkür etti. Disiplinli çalışmalarına devam ederek hedefinin Milli Takım olduğunu belirtti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST