Rektör Sedat Murat onur konuğu olarak katıldı

KALEM Farkıyla...

Rektör Sedat Murat onur konuğu olarak katıldı

Rektör Sedat Murat onur konuğu olarak katıldı

Çanakkale Ticaret Borsası haziran ayı toplantısına Rektör Prof. Dr. Sedat Murat onur konuğu olarak katıldı.

Çanakkale Ticaret Borsası Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Abdullah Deniz ve Meclis üyelerinin katılımları ile borsa konferans salonunda gerçekleşti. Çanakkale Ticaret Borsası Meclisine Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sedat Murat onur konuğu olarak katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Abdullah Deniz, üniversite, sanayi ve STK işbirliğinin önemine vurgu yaparak, Üniversitemiz ile Ticaret Borsası olarak Çanakkale adına neler yapabiliriz? Ne gibi projelerde işbirliğinde bulunabiliriz bugün bunları konuşmak için bir aradayız dedi. ÇTB Meclisine katılan Rektör Sedat Murat’a katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti. Meclis Başkanı Abdullah Deniz ayrıca Üniversitemiz bünyesinde yer alan Toprak Laboratuarından üreticilerin daha etkin faydalanmaları ve hayvan hastalıklarının tespiti için gerekli analizlerin yapılmasına imkan tanıyan bölgesel laboratuarların ilimize kazandırılması gibi konularda Üniversitemiz ile işbirliği yapmak istediklerini dile getirdi. Meclis Başkanı Abdullah Deniz üniversite ile birlikte kentlilik bilincini artırmaya yönelik çalışmalar yapılabileceğini de belirterek, borsa olarak işbirliğini arttırmaya hazır olduklarını vurguladı. Üniversite olarak kentin başta eğitim, sanayi, ticaret, kültür, turizm olmak üzere her alanda gelişimine katkı sunmaya hazır olduklarını belirten Rektör Sedat Murat, “Kurumlarla el ele verildiği zaman üstesinden gelinemeyecek zorluğun olmadığını biliyoruz. Bu anlamda kurumlarımızla işbirliği içerisinde kentin gelişimine her türlü katkıyı sunmaya hazırız” dedi.
Rektör Sedat Murat, Borsa’nın çalışmalarını ilgiyle yakından takip ettiklerini söyledi. İş dünyasının saha deneyimi ve üniversitenin akademik birikimi birleştirildiğinde kent için yararlı çalışmalar yapılabileceğini kaydederek Çanakkale Ticaret Borsası ile her türlü alanda işbirliği yapmak istediklerini ifade etti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST