RES için onlar da itiraz etti (Video Haber)

KALEM Farkıyla...

RES için onlar da itiraz etti (Video Haber)

CHP il ve merkez ilçe kadın kolları yönetimi de RES projesine karşı İl Özel İdaresine itiraz dilekçelerini verdi. İl Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol, “Haksız, hukuksuz yapılan işlem ve eylemlerin olduğunu düşündüğümüz için buna karşıyız” dedi.

CHP il ve merkez ilçe kadın kolları dün İl Özel İdareye giderek Çanakkale’de kurulacak olan Saros Rüzgar Enerjisi Santrali’ne hayır demek için itiraz dileklerini imzaladı. İl Özel İdaresi önünde açıklamada bulunan İl Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol, “Biz RES’lere karşı değiliz. Temiz enerjiye asla karşı değiliz. Biz sadece oldubittiye getirilmesine ve talan edilmesine karşıyız. Haksız, hukuksuz yapılan işlem ve eylemlerin olduğunu düşündüğümüz için buna karşıyız. Çanakkale şu anda kadınları ile gurur duymakta. Çanakkaleli kadınlar geleceklerine, çocuklarına, torunlarına, doğasına her zaman sahip çıkacaktır. Buradan herkese bunun duyurulmasını talep ediyor ve istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST