Reşat Tabak unutulmadı

KALEM Farkıyla...

Reşat Tabak unutulmadı

Reşat Tabak unutulmadı

Çanakkale eski Belediye Başkanı Merhum Reşat Tabak, ailesi, yakınları ve sevenlerinin katılımıyla mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

1968-1980 yılları arasında Çanakkale Belediye Başkanlığı görevinde bulunan merhum Reşat Tabak, vefatının 31. Yıldönümünde dualarla anıldı. Eski mezarlıkta düzenlenen anma törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Reşat Tabak’ın ailesi ve yakınları ile kentliler katıldı. Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Doğruluk ve dürüstlüğün yanı sıra saygın bir kişilikti. Herkese saygı gösterirdi. İnsanlar da ona saygı gösterirdi. Bizler hepimiz onun açtığı yolda yürüdük. O bize bir ufuk açtı. Nasıl sosyal demokrat belediyecilik olur, halka nasıl davranılır, bunları bize o öğretti. Çanakkale’nin aydın, çağdaş ve sosyal demokrat kimliğini sürdürebilmesi için ben de bunları düstur edindim” dedi. Törende, Reşat Tabak’ın kızı Nihal Yıldız (Tabak) da katılımcılara teşekkürlerini ileterek, babasıyla ilgili anıları paylaştı. Konuşmaların ardından, eski Belediye Başkanı Reşat Tabak, okunan dualar eşliğinde anıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST