Resmi başvuru süreci başladı

KALEM Farkıyla...

Resmi başvuru süreci başladı

Resmi başvuru süreci başladı

Başkan Bülent Öz, Çan Organize Sanayi Bölgesi kurulması için resmi başvuru sürecini başlattı.

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Çan’da Organize Sanayi Bölgesi kurulması için başlattıkları projeyi resmiyete kavuşturarak ilgili başvuru dilekçesini Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal’a sundu. Çan’ın gelişimi ve sürdürülebilir büyümesi için atılacak adımları projelendirip hazırlıklarını tamamladıklarını aktaran Başkan Bülent Öz, Çan Organize Sanayi Bölgesi sürecinin bürokratik aşamasını başlattıklarını iletti. Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal’a başvuru dilekçesini sunan Başkan Bülent Öz, “1915 Çanakkale Köprüsü’nün de bünyesinde yer aldığı ilçemiz sınırlarından geçen otoyol güzergahı, Çanımızın gelişimine günden güne katkı sağlayacak, sanayinin ihtiyaç duyduğu dengeli bir planlama ve yapılanmanın oluşturulmasına imkan sunacak “Organize Sanayi Bölgesi Kurulması” hususunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu. Organize Sanayi Bölgesi projesi hakkında bilgi veren Başkan Bülent ÖZ, “İlçemizin ekonomik olarak kalkınmasına ve gelişimine katkı sunacak, yeni istihdam alanları yaratacak ve bölgemizdeki Sanayi kuruluşları ile entegre çalışacak 54744560-752.99-E.1284 sayılı kanunun “Organize Sanayi Bölgesi Kurulması” konulu dilekçemizi İlçemiz Kaymakamı Sayın Mustafa Gürdal’a sunduk, hayırlı olsun” dedi. Bundan sonraki aşamanın sunulan dilekçenin ve bilgilendirme raporunun Valilik oluruna sunulması olacağının bilgisini veren Başkan Bülent Öz, “İlçe Kaymakamımız Mustafa Gürdal, başvurumuz ile yakından ilgilenerek Valilik sürecini ve sonraki aşamalarını Çanımızın yarınları için yine yakinen takip edeceğini söylediler” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST