Rıdvan Uz, “Aday değilim”

KALEM Farkıyla...

Rıdvan Uz, “Aday değilim”

Rıdvan Uz, “Aday değilim”

Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz yerel seçimlerde İYİ Parti’nin kendi adaylarını çıkaracağını, CHP ile ortak bir yol izlenmeyeceğini ifade etti. Uz ayrıca belediye başkanlığı için isminin geçmesi ile ilgili olarak da, “Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısıyım. Benim sorumluluğum sadece Çanakkale kapsamında değil. Bütün illerde ve ilçelerde sorumluluğum var. Bu sorumluluğum dahilinde hareket ediyorum. Bu bağlamda genel başkanın bizatihi emirleri doğrultusunda olmadığı müddetçe adaylığım olmaz” dedi.

Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz yerel seçimler için İYİ Parti’de aday adaylık başvurularının önümüzdeki hafta başlayacağını belirtti. Uz yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin her yerinde İYİ Parti ilçelerde, beldeler ve il merkezlerinde kendi adayları ile çıkacak. İyi belediyeciliği, iyi belediye başkanlıklarını halkımızla buluşturacak, iyi belediyeciliğin nasıl yapılacağını gösterecektir” dedi.
TAHTEREVALLİ SİYASETİ BİZE GÖRE DEĞİL
CHP ile ortak hareket etmeyeceklerini belirten Uz, tahterevalli siyasetinin kendilerine göre olmadığını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü, “Tahterevalli siyasetini AKP ve CHP kendi aralarında yapıyorlar. Biz bu tahterevalli siyasetinin tarafında olmayacağız. Biz halkın içinde kabul gören, liyakatı ile çalışkanlığı ile, dürüstlüğü ile ön plana çıkmış arkadaşlarımızı Çanakkale’mizin ve Türkiye’mizin aday adayları olacak. Kendi adaylarımızla bu yarışa dahil olacağız” dedi.
ADAY ADAYLIK BAŞVURULARI BAŞLIYOR
Aday adaylık başvuruları önümüzdeki haftadan itibaren başlayacağını dile getiren Uz, “Gerekli evraklar il teşkilatlarına getirildikten sonra adaylık başvuruları ile ilgili çağrılar yapılacak. Gerek belediye, gerek meclis üyelikleri adaylıklarını bildirecekler. Aday olmak isteyen arkadaşlarımızın öz geçmişleri de alınıyor dedi.
SORUMLULUĞUM DAHA GENİŞ
Kendisinin belediye başkanlığı aday adayı olup olmayacağı konusu hakkında da konuşan Rıdvan Uz, “Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısıyım. Benim sorumluluğum sadece Çanakkale kapsamında değil. Bütün illerde ve ilçelerde sorumluluğum var. Bu sorumluluğum dahilinde hareket ediyorum. Bu bağlamda genel başkanın bizatihi emirleri doğrultusunda olmadığı müddetçe adaylığım olmaz” şeklinde sözlerini noktaladı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST