Riskli yapılardaki çalışmalar devam ediyor

KALEM Farkıyla...

Riskli yapılardaki çalışmalar devam ediyor

Riskli yapılardaki çalışmalar devam ediyor

Dere yataklarındaki riskli yapıların tespiti ve envanter çalışmaları hızla devam ediyor
Çanakkale Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü dere yataklarındaki riskli yapıların tespiti ve envanter çalışmaları ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Müdürlükten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı, “Ülkemizde, özellikle son zamanlarda Karadeniz Bölgemizde iklim değişikliğine bağlı olarak yaşanan taşkınlar ve sel afetlerine karşı vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamaya yönelik yerleşim merkezlerindeki dere güzergâhları üzerinde bulunan risk altındaki yapıların ivedilikle tespit edilmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Ege Bölgesinde ve İlimizde dere güzergahlarındaki riskli yapıların envanter çalışmaları titizlikle ve hassasiyetle sürmektedir. Bu çerçevede, Bakanlığımız Yapı İşleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, ilgili DSİ Bölge Müdürlükleri ve Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak Çevre ve Şehircilik İl Müdürleri ve personellerin katılımıyla 09/01/2020 tarihinde İzmir DSİ 2. Bölge Müdürlüğünde eğitim ve bilgilendirme toplantısı yapılmıştı. Toplantıya müteakip Çanakkale DSİ 252. Şube Müdürlüğü, Çanakkale Belediye Başkanlığı ve Çanakkale İl Özel İdaresi ile gerekli yazışmalar yapılarak İlimiz Merkez ve ilçelerinde 3 adet çalışma grubu oluşturularak saha çalışmalarına başlanmıştır ancak, geçen süreçte tüm dünyada ve ülkemizde Covid-19 pandemisi nedeni ile alınan önlemler ve kısıtlamalar kapsamında söz konusu tespit çalışmaları sonuçlandırılamadığından, eğitim ve bilgilendirme toplantısının yenilenmesi ihtiyacı ortaya çıkmış, 07.07.2020 tarihinde Aydın DSİ 21. Bölge Müdürlüğünde eğitim ve bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. İl Müdürümüz Ömer Bolat, Afet Koordinasyon ve İskan Şube Müdürümüz Haydar Özdemir ve iki teknik personelimiz bu toplantıya katılmıştır. Çanakkale ilinde 3 ekiple devam eden saha çalışmalarımız sürecin hızlanması ve çalışmaların etkinliğinin artırılması maksadıyla 1 ekip daha oluşturularak toplamda 4 ekip ile devam edilmektedir”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST