Ruhsat sayısında büyük düşüş

KALEM Farkıyla...

Ruhsat sayısında büyük düşüş

Ruhsat sayısında büyük düşüş

Çanakkale Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl ile bu yıl içinde verilen ruhsat sayılarındaki büyük farklılık göze çarpıyor.

Ülkenin ekonomik durumu her sektörü etkiliyor. Ekonomik buhran bu kez Belediye tarafından verilen ruhsat sayılarında göz önüne serildi. Edinilen bilgiye göre Çanakkale Belediyesi tarafından 2018 yılı 22 Temmuz tarihine kadar 141 yeni inşaat ruhsatı verildi. 2018 yılında yine aynı tarihe kadar 132 tane proje tadilat ruhsatı verildi. Yani Çanakkale Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl Temmuz ayından itibaren toplamda 273 adet ruhsat verildi. Bu sene ise durum vahim… 2019 yılı 22 Temmuz’a tarihine kadar sadece 6 adet yeni inşaat ruhsatı verildi. Bu 6 ruhsatın 5’i ise, Dardanos ve Güzelyalı’da yapılmak istenen yapılar için verildi. 22 Temmuz 2019 tarihine kadar 66 tadilat ruhsatı verildi. Çanakkale Belediyesi tarafından 2019 yılında verilen toplam ruhsat sayısı 72.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST