“Saadet var diye sessiz kalıyorlar”

KALEM Farkıyla...

“Saadet var diye sessiz kalıyorlar”

“Saadet var diye sessiz kalıyorlar”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalarda CHP-Saadet Partisi ittifakını değerlendirdi. Turan, “Düne kadar bunlar, ülkenin sahibi biziz, seçkinler biziz yaklaşımındaydırlar. Şimdi ufak partilere gidiyorlar. Saadet var diye başörtüsü konusunu alttan alıyorlar” dedi.
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Habertürk’te katıldığı bir programda gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Turan, HDP’nin kapatılması konusunda yaptığı açıklamada, parti kapatmaların merhem olmadığını, bu konuda farklı çözümlerin üretilebileceğini söyledi.
Turan, CHP’nin, Saadet Partisi ile ittifak yaptığı için başörtüsüne karşı çıkmadığını da söyleyerek, “Bu yeni sistemin faydalarını soruyor arkadaşlar bazen. En büyük faydalardan bir tanesi; CHP’yi ‘revize’ edip bazı milli meselelere mecbur bırakmasıdır. Başörtüsü bunlardan bir tanesi. Siyasi partilerle görüşmesi bir tanesi… Düne kadar bunlar, ülkenin sahibi biziz, seçkinler biziz yaklaşımındaydırlar. Şimdi ufak partilere gidiyorlar. Başörtüsü konusunu alttan alıyorlar” dedi.
Turan, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Oğuzhan Asiltürk arasındaki görüşmeyle ilgili olarak ise “Saadet Partisi’nin olduğu yer Canan Kaftancıoğlu’nun olduğu yer olamaz, olmamalıdır. Bu Milli Görüş’e haksızlık, Erbakan Hoca’ya haksızlıktır. Bu yüzden, görüşmeleri kıymetli buluyorum. Sonucu nereye evrilirse evrilsin. Yoksa yüzde 1 aldık almadık önemli değil. Bu ülkenin büyümesini, ülkenin her yerde güçlenmesini isteyen kim varsa, bence yeniden aynaya bakıp ilişkilerini gözden geçirmeli” açıklamasını yaptı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST