Sabahattin Ali’nin gözlüğünü paylaştı

KALEM Farkıyla...

Sabahattin Ali’nin gözlüğünü paylaştı

Sabahattin Ali’nin gözlüğünü paylaştı

Şehrin tanınan isimlerinden, Akademisyen ve köşe yazarlarımızdan Gökhan Bayram geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından Sabahattin Ali’nin gözlüğünü paylaştı. Bayram paylaşımına, “Milyonları etkileyen yazarın, yuvarlak gözlükleri hep dikkatimi çekerdi. Kutu açıldı ve o gözlük çıktı. Dokunurken heyecanlandım. Bu camın ardından bakan gözleri, derin ufkunu, güçlü kalemi düşündüm. Kürk Mantolu Madonna, Kuyucaklı Yusuf ve daha niceleri. Kızı Filiz Ali, gözlüğü Edremit Belediyesine armağan etmiş, çünkü Edremit, Sabahattin Ali’nin çocukluğunun ve gençliğinin geçtiği yer. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, onun için müze kurmuş. Bu çok itinayla muhafaza edilen gözlüğü gösterdikleri için Edremit Belediyesi Koordinatörü Uğur hanıma teşekkürler. Filiz Ali ve Hasan Başkana şükranlar” ifadelerini kullandı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST