‘Sağ elin verdiğini, sol el bilmedi’

KALEM Farkıyla...

‘Sağ elin verdiğini, sol el bilmedi’

‘Sağ elin verdiğini, sol el bilmedi’

Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, 27 Mart tarihinde Bozcaada’da başlatılan ve geçtiğimiz gün sona eren “askıda pazar” uygulaması hakkında açıklamada bulundu. Bozcaada belediye pazarının görevi huzurla devrettiğini belirten Başkan Yılmaz şunları söyledi: “İlki 27 Mart’ta olmak üzere tam 10 hafta…Toplam 2103 komşumuzun evine bizzat sipariş ulaştırdık. Bu siparişleri topladık, tedarik ettik, tarttık. Toplam 19 BİN 226 ayrı pakette servise hazır hale getirdik. Evlere servis edilen tüm ürünlerin toplamı 27 ton 540 kg… Sonra #bozcaadabizim dedik, hep birlikte herkese örnek olacak bir İMECE başlattık. Askıda pazara ürün bırakan 290 komşumuzun toplam 4 ton 240 kg pazar ürünü; 215 ihtiyaç sahibi komşumuza hep dediğimiz gibi sessiz sedasız ulaştırıldı. Sağ elin verdiğini, sol el bilmedi. İnanın her şey çok ama çok güzel oldu. Ama yine de; bir hatamız eksiğimiz olduysa affola, hakkınızı helal edin.Emeği geçen Bozcaada Belediye çalışanlarının her birine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Emeğinize, alın terinize sağlık… Askıda Pazara destek veren tüm komşularımıza da en derin minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. Çünkü başka Bozcaada yok.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST