“Sağlık çalışanlarını anlamak zor değil”

KALEM Farkıyla...

“Sağlık çalışanlarını anlamak zor değil”

“Sağlık çalışanlarını anlamak zor değil”

Prof. Dr. Alper Şener sağlık çalışanlarının yaşadığı zorluk ve riskleri anlatan yazısında, “Sağlık çalışanlarını anlamak zor değil” dedi.

Prof. Dr. Alper Şener’in ‘Sağlık çalışanlarını anlamak aslında o kadar güç değil’ başlıklı yazısı dikkat çekti. Şener açıklamasında şu ifadeleri kullandı, “Mesela askersiniz/ kolluk gücüsünüz operasyondasınız vuruldunuz/ öldünüz… Gazi/şehit sayılmıyorsunuz? İtfaiye erisiniz bir binadan düştünüz… Sakat kaldınız-iş kazası sayılmıyor? Hekimsiniz hasta bakıyorsunuz korona kapıyorsunuz, evde karantinaya alınıyorsunuz (14 gün) – geliriniz azalıyor? Hemşiresiniz yoğun bakımda çalışıyorsunuz, korona oluyorsunuz, ağır geçiyor, yoğun bakım ve ölüyorsunuz… İki çocuğunuz var, emeklilik/ maluliyet hakkınız olmadığı için onlara maaş bağlanamıyor? Laboratuvar teknisyenisiniz, korona örnekleri çalışıyorsunuz… Hastalık kapma riskiniz çok yüksek ve 24 saat çalışıyorsunuz ama diğer herhangi bir başka laboratuvar çalışanı ile aynı ücreti alıyorsunuz? Belki böyle daha iyi anlaşılır. Bu arada topluma göre sağlık çalışanlarının korona olma riski 10 kat yüksektir( Türkiye rakamı) Maskeni tak, mesafeni koru, ellerini temiz tut. Kapalı, kalabalık alandan uzak dur”

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST