“Sağlık çalışanlarını kahraman ilan edip cebine el atan iktidar görülmemiştir”

KALEM Farkıyla...

“Sağlık çalışanlarını kahraman ilan edip cebine el atan iktidar görülmemiştir”

“Sağlık çalışanlarını kahraman ilan edip cebine el atan iktidar görülmemiştir”

Covid-19 salgın sürecinde, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nin zarara uğradığı gerekçesiyle, çalışanlarına ek ödemelerinde kesinti yapılmasından dolayı; Sağlık meslek örgütleri ve sağlık emekçileri, hastanenin başhekimlik binası önünde, protesto gerçekleştirdi. Haklarının gasp edildiğini ve görüşme taleplerinin reddedildiğini belirten sağlık çalışanlarına CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır’da destek verdi.

Hükümetin pandemi sürecinde sağlık emekçilerini kahraman olarak gösterdiğini ama gerçekte ise bunu uygulamadığının altını çizen Bayır, ‘’İktidar, hem sağlık çalışanlarının haklarına sahip çıkacağız diyor hem de sağlık emekçilerinin kazanmış olduğu haklarını gasp ediyor. Böyle ikiyüzlülük, böyle çifte standart olmaz. Dünyanın hiçbir yerinde sağlık çalışanlarını kahraman ilan edip, cebine elini atan iktidar görülmemiştir. Sağlık emekçilerimiz canları pahasına çok zor şartlarda hiç durmadan çalışırken, sağlık alanlarının bir ticarethane gibi işletilmesini asla kabul etmiyoruz. Sağlık emekçilerinin haklarının gasp edilmesine izin vermeyeceğiz. Ek ödemelerdeki, yüzde 20 kesintiden yaklaşık 5 bin kişi etkilenirken bunu dile getirmek için basın açıklaması yapan sağlık emekçilerine de soruşturma açılıyor. Bu durum asla kabul edilemez. Sağlık Bakanlığı ve DEÜ Hastanesi başta olmak üzere herkes üzerine düşeni yapmalıdır.’’ Dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST