Saha çalışmasına başlandı

KALEM Farkıyla...

Saha çalışmasına başlandı

Saha çalışmasına başlandı

Denizlerdeki müsilaj sorununun sebeplerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, saha çalışmasına başladı. Komisyon, İstanbul’da yaptığı inceleme çalışmalarını Çorlu, Kocaeli, Yalova, Gemlik körfezi, Bandırma ve Çanakkale’de sürdürecek.

Başta Marmara denizi olmak üzere denizlerdeki müsilaj sorununun sebeplerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, saha çalışmasına İstanbul’dan başladı. AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun da üyesi olduğu komisyon, yaptığı toplantıların ardından sorunun yerinde tespiti için saha çalışması başlattı. Müsilajla eylem planları kapsamında İstanbul Yenikapı arıtma tesisleri incelenerek yetkililerden bilgi alındı. Çalışmalar, denizin altında ve üstünde yapılan inceleme çalışmalarıyla devam edecek.
İskenderoğlu’nun da aralarında bulunduğu komisyon üyeleri, 3 gün boyunda İstanbul, Çorlu, Kocaeli, Yalova, Gemlik körfezi, Bandırma ve Çanakkale’de incelemeler yapacak. AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, İstanbul’da startı verilen çalışmaya katılarak, incelemelerde bulundu. Müsilaj sorununun Çanakkale’yi de yakından ilgilendirdiğini söyleyen İskenderoğlu, “Komisyon olarak bir süredir toplantılarımızı sürdürüyorduk. Müsilajın nedenleri ve önleme çalışmalarıyla ilgili hem Bakanlıklar hem ilgili kurumlar komisyonumuza sunumlar gerçekleştirdi. Bu gün de saha çalışmasına başlayarak sorunu yerinde inceliyoruz. Denizlerimizde, hem balıkçılarımıza hem turizm amaçlı denizlerden faydalanmak isteyen vatandaşlarımıza sıkıntı yaşatan bu durumun nasıl önlenebileceğine dair çalışmalar yapıyoruz. Bu inceleme çalışmaları kapsamında, heyetimizi Çanakkale’de de ağırlayarak buradaki durumu göstereceğiz” dedi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST