Şahika Ercümen’den yeni rekor

KALEM Farkıyla...

Şahika Ercümen’den yeni rekor

Şahika Ercümen’den yeni rekor

Çanakkaleli Milli Yüzücü Şahika Ercümen Salda Gölünde Dünya Serbest Dalış rekorunu kırdı.

Çanakkaleli Milli Yüzücü Şahika Ercümen ‘Kadınlar Paletsiz Değişken Ağırlık Göl’ dünya rekorunu kırdı. Burdur Yeşilova’daki Salda Gölünde gerçekleşen rekor denemesinde başarılı olan Şahika Ercümen, “Bir anda nefesimi tutamayacağımı zannettim, çünkü su çok soğuktu ama bu rekoru kırdım. Çok mutluyum. Amacım Salda Gölü’nün korunmasına dikkat çekmekti. Bu rekoru Cumhuriyet’e ithafen gerçekleştirdik” dedi. 1 dakika 58 saniyede 65 metre dalan Ercümen’i Çanakkale Belediye Başkanı da tebrik etti. Gökhan, “Milli sporcumuz hemşerimiz Şahika Ercümen Salda Gölünde Dünya Serbest Dalış Rekorunu kırarak hepimizi gururlandırdı. Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dilerim” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST