Sahil şeridi yeşerdi

KALEM Farkıyla...

Sahil şeridi yeşerdi

Sahil şeridi yeşerdi

Deniz suyunun çekilmesi dolayısıyla Kıyı AVM’nin sahil kısmında çeşitli bitkiler ortaya çıkarak, kıyı şeridini yemyeşil yaptı.

Her yıl yaz aylarının sonuna doğru ve sonbaharın başlarında deniz suyunda çekilme oluyor. Bu aylarda suların çekilmesiyle birlikte, Kıyı AVM bölgesinde kordonun denizle birleştiği sahil şeridi yemyeşil bitki örtüsüyle kaplanıyor. Yağmur suları, rüzgar ve tozlarla birlikte bazı bitki tohumları toprakla buluşuyor. Gerekli doğa koşullarının oluşmasıyla birlikte deniz kenarı sahilinde bulunan tohumlar, deniz suyu çekilince yeşermeye başlıyor. Çanakkale kent merkezinde Yeni Kordon’un sonunda bulunan bir alışveriş merkezi (Kıyı AVM)civarındaki sahil kesimi bu bitkilerin büyümesiyle yemyeşil oldu. Sahildeki yeşil bitkilerin boyları yer yer bir metreyi bulurken, kıyı şeridi estetiğine güzellik katıyor

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST