Sahte içkiye dev operasyon: Yüzlerce gözaltı var

KALEM Farkıyla...

Sahte içkiye dev operasyon: Yüzlerce gözaltı var

Sahte içkiye dev operasyon: Yüzlerce gözaltı var

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı (KOM) koordinesinde, içlerinde Çanakkale’nin de bulunduğu 81 ilde yasa dışı içki üretenlere karşı “Zehir-2” operasyonu başlatıldı.
İçişler Bakanlığı ve Emniyet Müdürlüğü KOM işbirliğiyle, Çanakkale’nin de yer aldığı 81 ilde eş zamanlı “Zehir-2” operasyonu yapıldı. “Merdiven altı” olarak ifade edilen koşullarda sahte/kaçak alkol üretenlere karşı eş zamanlı düzenlenen operasyonda, yasa dışı üretim, depolama ve satış yapılan 563 adreste arama yapıldığı açıklandı. Çok sayıda şüphelinin de Cumhuriyet Başsavcılıklarınca gözaltı kararıyla göz altına alındığı öğrenildi. Açıklamada, KOM Daire Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen “Zehir” ve “Zehir-2” operasyonlarında yaklaşık bin adreste arama yapılarak 100 den fazla şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST