Saldırganın serbest bırakılmasına tepki

KALEM Farkıyla...

Saldırganın serbest bırakılmasına tepki

Saldırganın serbest bırakılmasına tepki

Gelibolu İlçe Sağlık Müdürü Atakan Burak Ceyhan’nı darp eden kişinin serbest bırakılması sonrası Sağlık-SEN Çanakkale Şubesi Başkanı Suat Özen karara tepki gösterdi.
Gelibolu İlçe Sağlık Müdürü Atakan Burak Ceyhan’nı darp eden kişi geçtiğimiz gün serbest bırakıldı. Saldırganın serbest bırakılması sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık-SEN Çanakkale Şubesi Başkanı Suat Özen karara tepki gösterdi. Özen yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “Gelibolu İlçe Sağlık Müdürümüz maalesef bu gün görevi başında kendini bilmez bir kişi tarafından darp edilmiştir, olay adli makamlara intikal etmiş tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen şahıs hakim tarafından serbest bırakılmıştır. Şu zor süreçte gece gündüz demeden sahada Covid ile mücadele eden sağlık çalışanları için TBMM’de Tüm Siyasi Partilerin oy birliğiyle kabul edilen sağlıkta şiddet yasasını uygulamak hakimler için çok mu zordur? Ya da karar veren hakim tarafından Sağlık çalışanlarının hayatı bu kadar değersiz midir. Aynı olayı kendileri yaşasa ne yaparlardı acaba merak ediyorum?
TBMM’de kabul edilen kanun maddesini hatırlatmak istiyorum. 7/5/1987 tarihli ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek 12 nci maddesine birinci fıkrasından sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra ve maddeye aşağıdaki fıkra eklenmiştir. “Kamu veya özel sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan sağlık personeli ile yardımcı sağlık personeline karşı görevleri sebebiyle işlenen 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan kasten yaralama (madde 86), tehdit (madde 106), hakaret (madde 125) ve görevi yaptırmamak için direnme (madde 265) suçlarında;
a) İlgili maddelere göre tayin edilecek cezalar yarı oranında artırılır.
b) Türk Ceza Kanununun 51 inci maddesinde düzenlenen hapis cezasının ertelenmesi hükümleri uygulanmaz”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST