“Salgının kontrol altında tutulması çok önemli”

KALEM Farkıyla...

“Salgının kontrol altında tutulması çok önemli”

“Salgının kontrol altında tutulması çok önemli”

Çanakkale Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Hüseyin Soykan, son günlerde yaşanan vaka sayılarındaki hızlı artışların “Pandemide acaba ikinci dalga mı geliyor?” sorusunu akıllara getirdiğini ve bu süreçte tedbirlerin elden bırakılmadan ciddi bir şekilde uygulanmasının salgının azaltılıp kontrol altında tutulabilmesi için çok önemli olduğunun altını çizdi.

Devlet ve işletmelerin, varlıklarını koruyup ve sürdürebilmeleri için mali müşavirlik mesleğinin desteğine ihtiyaç duyduğunu söyleyen Oda Başkanı Soykan, “COVID-19 süreci, ülkemizde mali müşavirlik mesleğinin vazgeçilmezliğini bir kez daha ortaya koymuş, kamu finansmanının ve işletmelerin sürdürülebilirliğinin mali müşavirlerin sundukları hizmetlere bağlı olduğu çok net bir şekilde ortaya çıkmıştır. Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisinin ülkemizde görülmeye başlandığı günden itibaren ara vermeden bıkmadan, yılmadan çalışan ve bu sürecin sessiz kahramanlarından olan meslek mensuplarımız, maalesef son günlerde salgınla mücadelede ciddi kayıplar vermektedir. Her gün artan kayıplarımız artık bazı tedbirlerin sıkı bir şekilde hayata geçirilmesini zorunlu hale getirmiştir. Meslek mensuplarımız il ve ilçelerdeki ofislerinde bu kurallara riayet etmekte üzerine düşen görevleri yerine getirmektedir, ancak tek taraflı olarak bu kurallara uyulması yeterli olmamaktadır. Müşterilerimizden talebimiz hem bulaş riskinden uzak kalmak hem de iş ve işlemlerin zamanında eksiksiz olarak yerine getirilebilmesi için bu kurallara harfiyen uyması gerekli hassasiyeti göstermesidir” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST