Sanat Günleri 4 geliyor

KALEM Farkıyla...

Sanat Günleri 4 geliyor

Sanat Günleri 4 geliyor

2019’un son Sanat Günleri’nde, 14 Eylül Cumartesi 14.00 – 19.00 saatleri arasında Tevfikiye OPET Arkeo-Köy’de buluşalım…

2018 yılında OPET Tarihe Saygı Projesi kapsamında Troya temasıyla yenilenerek Arkeo-Köy kimliği kazanan Tevfikiye’nin sanatla anılan bir çekim merkezine dönüşmesi amacıyla düzenlenen Sanat Günleri, arkeoloji atölyeleri ve sergilerden oluşan program 14 Eylül günü düzenlenecek 4. Sanat Günleri ile 2019 programını tamamlıyor. Çanakkale’den sanatçı ve tasarımcıların sanatseverlerle bir araya geleceği etkinlikte yine çocuklara yönelik birbirinden ilginç atölyeler, tasarım sunumları, yöresel ürünler sizleri bekliyor. 14 Eylül Cumartesi günü 14.00’da başlayacak etkinlikler kapsamında “Troya’nın Gölgesinde” başlıklı sergi de görülebilecek. 2018 sonbaharında düzenlenmeye başlayan Tevfikiye OPET Arkeo-Köy Sanat Günleri bugüne kadar farklı yaş gruplarına yönelik atölyeler, sergiler, film gösterimleri, performanslar ile Tevfikiye Arkeo-Köy’ün etkileyici atmosferinde özgün bir buluşma alanı oluşturmayı, Troya’dan ilham alan ve katılımcıları üretime dahil eden yaratıcı ve oyunsu bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor. Sanat Günleri 4 kapsamında, Tevfikiye OPET Arkeo-Köy Galeri’de açılışı yapılacak ve 15 Kasım tarihine kadar devam edecek “Troya’nın Gölgesinde” başlıklı sergi ise, önceki sergilerden farklı olarak bu kez fotoğraf sanatına odaklanıyor. Sergide yer alan sanatçılar Murat Germen, Hakan Kumuk, Tarık Gök, Saygın Mavinil ve Ülkü Sönmez.

Öte yandan etkinlik hakkında yapılan bilgilendirmede; “Tevfikiye’ye Atatürk Köprüsü altındaki minibüs garajından hareket eden köy minibüsleriyle alana her saat ulaşım sağlanabilir. Çanakkale Cumhuriyet Meydanı’ndan ise 13.30’da ücretsiz otobüs seferi düzenlenecek. Ayrıntılı bilgi için: mahalsanat@gmail.com” denildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST